SON DAKİKA

BAŞKAN ÖZDEMİR: “MERSİN NARENCİYENİN BAŞKENTİDİR”

DÜNYA, EKONOMİ, GENEL, GÜNDEM, YEREL HABERLER

ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELE PROGRAMI’NA ELİT AJANS’TAN TAM DESTEK

DÜNYA, EKONOMİ, GENEL, GÜNDEM, SİYASET, YEREL HABERLER

SAHNE SIRASI SENDE YARIŞMASI SONA ERDİ  

Bu haber 29 Nisan 2019 - 11:20 'de eklendi ve 32 views kez görüntülendi.

Gençler Arası Kültür ve Sanat Akdeniz Bölge Birinciliği yarışmaları kapsamında yapılan “Sahne Sırası Sende Türk Müziği Yarışması” sona erdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 25-28 Nisan tarihleri arasında Bilgi, Şiir, Müzik ve Tiyatro dallarında 8 İl’den Lise ve Üniversite Öğrencilerinin katılımı ile düzenlenen “Gençler Arası Kültür ve Sanat Akdeniz Bölge Birinciliği Yarışmaları” kapsamında İlimizde düzenlenen Sahne Sırası Sende Türk Müziği yarışması tamamlandı.

Yunus Emre Kültür Merkezinde düzenlenen Gençler Arası Kültür ve Sanat Akdeniz Bölge Birinciliği kapsamında gerçekleştirilen “Sahne Sırası Sende Türk Müziği Yarışmaları” Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Tayyip Kahyaoğlu, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Kamil İspir, Gençlik ve Spor İl Müdürü Oğuz Kaymaz, Gençlik Merkezi Müdürü Fatih Nacar, Osmaniye Gençlik Merkezi Müdürü Bayram Bozyel Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Metin Koçak ile öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

“Sahne Sırası Sende” sloganı ile 18-23 solo kız, 18-23 yaş solo erkek, 24-29 yaş solo kız, 24-29 yaş solo erkek ve özgün yorumlama  kategorilerinde düzenlenen “Gençler arası Türk Müziği Yarışması” sonunda  18-23 solo kızlarda Isparta’dan Kübra Eker 1’inci, Kahramanmaraş’tan Gamze Keklicek 2’nci ve Adana’dan Verda Mutlu 3’üncü olurken, 18-23 yaş solo erkeklerde Osmaniye’den Derviş Avcı 1’inci, Hatay’dan Muhammet Oğuz 2’nci ve Isparta’dan Ahmet Akkaya 3’üncü, 24-29 yaş solo kızlarda Burdur’dan Fahriye Kuru 1’inci, Kahramanmaraş’tan Saadet Gökoğlan 2’nci ve Adana’dan Kübra Akın 3’üncü, 24-29 yaş solo erkeklerde Burdur’dan Muhammed Güneş 1’inci, Kahramanmaraş’tan Serhat Balıkçı 2’nci ve Adana’dan Doğan Bedirhan 3’üncü olma başarısı gösterirken Özgün yorumlama da ise Osmaniye 1’inci, Burdur 2’inci ve Isparta 1’inci olmuştur.

Gençler arası Türk Müziği Yarışması sonunda dereceye giren öğrencilere ödülleri Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Tayyip Kahyaoğlu, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Kamil İspir, Gençlik ve Spor İl Müdürü Oğuz Kaymaz, Gençlik Merkezi Müdürü Fatih Nacar ve Osmaniye Gençlik Merkezi Müdürü Bayram Bozyel tarafından verildi.

4 farklı kategoride Türkiye geneli 7 bölgede yapılacak olan Gençler Arası Kültür ve Sanat Yarışmaları Bölge Birincilikleri sonunda Mayıs ayında Ankara’da yapılacak Türkiye Finalleri ile tamamlanacak. Kaynak: Bülten

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
mersin web tasarım