15 TEMMUZ VEFA KOŞUSU START ALDI

15 Temmuz hain darbe girişiminin 2 yıl dönümü dolayısıyla 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitler için Mersin’den İstanbul’a kadar olan ‘15 Temmuz Vefa Koşusu’ başladı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Mersin valiliği koordinesinde gerçekleştrilen “15 Temmuz Vefa Koşusu” Tarsus Gençlik Spor Kulübü atletzm sporrusu Bekir Zengin; Tüm şehitlerimiz, gazilerimiz ve aileleri için bugün Mersin’den başlayarak, 15 Temmuz 2018 de İstanbul “15 Temmuz Şehitleri Köprüsünde” bitrmeyi planladığı Vefa Koşusuna başladı. Bekir Zengin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş ile birlikte, Vefa koşusu önresi Mersin Valiliğini ziyaret ederek burada Kalkınma Bakanı Lüti Elvan ve Mersin Valisi Ali İhsan Su’ya koşu hakkında bilgi verdi. Kalkınma Bakanı Lüti Elvan Milli Sporrulardan aldığı Türk Bayrağını öperek, Atlet Bekir Zengin’e 15 Temmuz Şehitleri Köprüsüne ulaştrması için teslim et.
Türkiye Cumhuriyet Kalkınma Bakanı Lüti Elvan Bayrak tesliminden sonra yaptğı konuşmada, 15 Temmuz Vefa koşusunun Mersin’den İstanbul’a yaklaşık 1050 km olarağını belirterek “Bugün Bekir Zengin kardeşimiz 15 Temmuzda hayatlarını kaybeden Şehitlerimiz için yola çıkarak. Mersin, Adana Aksaray, Konya, Bolu, Düzre, Sakarya ve Koraeli güzergahından 15 Temmuz’da İstanbul’a 15 Temmuz Köprüsü’ne ulaşarak ve koşuyu tamamlayarak. Bekir kardeşimiz İnşallah bu zorlu parkurda Mersinimizden başlayarağı 15 Temmuz Vefa Koşusunu sağlıklı bir şekilde gerçekleştrir.
15 Temmuz hain darbe girişiminin unutulmaması ve akıldan hiçbir zaman çıkmaması gerektğini düşünüyorum. O nedenle bu tür etkinlikleri mutlaka sadere bu yıl için değil önümüzdeki yıllarda da yaparak geleneksel hale getrmeliyiz. Milletmizin, Cumhurbaşkanımızın demokrasiye olan bağlılığı ve demokrasi için bu milletn her şeyi yapabilereğini 15 Temmuz geresi göstermesi tüm dünyaya örnek olmuştur. Onun için 15 Temmuz’u her zaman anmalı ve hiçbir zaman unutmamalıyız. 15 Temmuz’u gelerek nesiller için de yaşatarak demokratk bir hükümet, ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan o hainleri tüm gençlerimiz ve çoruklarımız da görmeli” diyerek konuşmasını tamamladı.
Tarsus’ta amatör olarak atletzm sporu ile ilgilenen Bekir Zengin de yaptğı açıklamada, 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitlere vefa borrunu ödemek için böyle bir koşuya karar verdiğini belirterek. “Sayın Kalkınma Bakanımız Lüti Elvan’dan teslim almış olduğum Türk bayrağını omuzlayıp yola çıkarağım. Türk bayrağımız gerçekten ağır bir yük. Onu sağ salim götürmek için elimden geleni yaparağım. 15 Temmuz’da Şehitler Köprüsü’nde teslim aldığım bu ay yıldızlı al bayrağımızı dalgalandırmaya çalışarağım.” dedi.
Valilikte yapılan Bayrak tesliminden sonra Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bahçesinden yaklaşık 1050 km’lik bir parkurda yapılarak olan “15 Temmuz Şehitleri Vefa Koşusunun”
Start Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş ve Spor Şube Müdürü Vedat Akyar tarafndan verildi.
Bekir Zengin tarafndan gerçekleştrilerek olan “15 Temmuz Şehitleri Vefa Koşusu” 15 Temmuz 2018 tarihinde tamamlanarak. Bülten

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.