“BAĞIMLI OLMA, SPORCU OL”

Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Osman Yıldızbakan ‘’Bağımlı Olma Sporcu Ol‘’ projesi kapsamında Okullarda verilen Taekwondo, Masa Tenisi ve Satranç eğitimlerini yerinde inceledi.

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Bağımlı Olma Spor Ol’ projesi kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazır hale getirilen Yeşilçimen, Ertuğrul Gazi ve Güney Ortaokullarında okuyan 800 öğrenciye verilen  Taekwondo, Masa Tenisi ve Satranç eğitimlerini, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Osman Yıldızbakan, Spor Şube Müdürü Vedat Akyar ve proje Sportif Koordinatörü Mustafa Dolaş ile birlikte yerinde inceledi.

Mersin Merkez Akdeniz ve Tarsus  İlçelerinde belirlenen 7 Okulda kullanıma müsait alanlarda 2018-2019 Eğitim Öğretim dönemi başında hayata geçen ‘Bağımlı Olma Spor Ol’ projesi kapsamında risk grubunda yer alan gençleri topluma yararlı birer birey olmaları noktasında alanlarında tecrübeli Antrenörler eşliğinde okullarda verilen sportif eğitimler sayesinde kötü alışkanlıklardan uzaklaştırılıyor.

Bağımlılıkla mücadele etmek, spor ile çocuk ve Gençleri psikolojik olarak hayata hazırlamak, spor ve zeka oyunlarının topluma yayılmasını sağlamak, spor’un birleştirici ruhu ile Vatan ve Bayrak sevgisini Gençlere aşılamak, Lisanslı sporcu yapılanmasıyla başarılı olan gençlerin ülkemizi temsil edebilmesi için çalışmalar yapmak, Gençlerin dinlenme ve eğlenme aktivitelerine olanak sağlamak, Mersin Merkez Akdeniz İlçesinde risk grubunda bulunan gençlerin kişisel, sosyal, kültürel ve sportif gelişimlerini destekleyerek topluma yararlı bireyler olması amacıyla; Satranç, Masa Tenisi ve Taekwondo  branşlarında hayata geçirilen ‘’Bağımlı Olma Sporcu Ol‘’ projesi kapsamında 2018-2019 Eğitim Öğretim sezonunun açılmasından bugüne 800 çocuğa ulaşıldı.

Konu ile alakalı bir açıklama yapan Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili  Osman Yıldızbakan “Mersin Merkez Akdeniz ve Tarsus  İlçelerimizde risk grubunda bulunan gençlerin kişisel, sosyal, kültürel ve sportif gelişimlerini destekleyerek kötü alışkanlıklardan uzaklaştırarak topluma yararlı bireyler olması amacıyla bu yıl hayata geçirilen ‘Bağımlı Olma Sporcu Ol’ projemizin meyvelerini almaya başladık. Proje kapsamında belirlediğimiz okullarımızda gerekli malzeme ve çalışma zeminlerini oluşturarak, sportif eğitimlerimize 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı ile birlikte Merkez Akdeniz Yeşilçimen, Ertuğrul Gazi ve Güney Ortaokullarında okuyan 800 öğrenci ile devam ediyoruz. 16 Eylül 2018 tarihinde okulların açılması ile start verdiğimiz Projemizde 2 ay gibi kısa bir sürede 3 okulumuzda 800 çocuğumuza devletimizin sunduğu imkanlarla ulaşarak kötü alışkanlıklara bulaştırmadan Türk sporuna kazandırmaya çalışıyoruz. Projemiz kapsamında bu yıl 1500 öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz. Bağımlılıkla mücadele kapsamında hayata geçen projemize destek veren herkese teşekkür ediyorum.” dedi. Bülten

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.