ÇİÇEK PASAJI YENİLENDİ

Yenilenen yüzüyle Mersinlilere hizmet verecek olan iş merkezi bir cazibe merkezine dönüştü.

Mersin’de; “Çiçek Pasajı” olarak bilinen Gökçay İş Merkezi’ni; otantik ve turistik bir görünüme kavuşturmak amacıyla başlayan “Yenileme ve Canlandırma Projesi” tamamlandı. Çarşı esnafı, pasajı bir cazibe merkezine dönüştüren yenileme çalışması nedeniyle memnuniyet ve teşekkürlerini dile getirdi.

Kalkınma Bakanlığı tarafından sağlanan 5 buçuk milyon liralık hibe bütçe sayesinde Gökçay Kapalı İş Merkezi’nde (Çiçek Pasajı) 5 ay önce başlayan yenileme ve canlandırma projesi kapsamındaki çalışmalar tamamlandı. Çiçek Pasajı Yenileme Projesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nce yürütüldü. Akdeniz Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün; mimar, mühendis ve şehir plancısından oluşan teknik personelinin çizdiği özgün tasarım projesi sayesinde pasaj; klasik ile modern mimarinin harmanlandığı bir mekâna dönüştü.

Yenilenen pasaj; mimari, görsel ve estetik açıdan zenginlik taşıyor

Proje ile Mersin Çiçek Pasajı’nın çatı kaplaması, duvarları, zemin kaplaması, tezgâhları ve aydınlatma sistemine kadar her tarafı yenilendi. Proje, engelli vatandaşlar da düşünülerek hayata geçirildi. Pasaja gelenler hem alışverişlerini yapabilecek, hem de içeride yapılacak kafe ve oturma alanlarında çay ve kahvelerini içip dinlenebilecek. Yenileme projesi sayesinde, otantik öğelerle zenginleşip artı bir değer kazanarak bir cazibe merkezine dönüşen Çiçek Pasajı’nın, Mersinliler kadar, yerli ve de yabancı turistlerin de uğrak mekânı olması bekleniyor.

Çiçek Pasajı esnafından teşekkür…

Gökçay İş Merkezi’nde sona eren yenileme çalışmaları hakkında duygu ve düşüncelerini dile getiren çarşı yönetimi ve pasaj esnafı, projenin hibe bütçesinin karşılanmasını sağlayan Bakan Lütfi Elvan’a şükranlarını dile getirdiler. Esnaflar, projenin hayata geçmesi ve tamamlanması noktasında da kendilerini yalnız bırakmayan Mersin Valisi Ali İhsan Su ile Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk’a da teşekkürlerini ifade ettiler.

Yılbaşı piyangosu bizim pasajımıza çıktı”

Gökçay İş Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Engin Bozaner, pasajda tamamlanan yenileme çalışması hakkında şöyle konuştu; “Başta Bakanımız Sayın Lütfi Elvan olmak üzere, Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız, Bayındırlık Müdürümüz, mühendislerimiz ve tüm çalışanlara minnettarız. Böyle bir proje, 100 yılda bir ya yapılır ya yapılmaz. Bakanımız Lütfi Elvan sayesinde proje hayata geçti ve pasajımız yenilendi.

Yılbaşı piyangosu bizim pasaja çıktı. Pasajdaki 150 esnaf adına şükranlarımızı sunuyoruz. Ne kadar teşekkür etsek azdır. Allah hepsinden razı olsun. Dükkânlarımızın değeri de esnafımızın işi de arttı. Burası daha önce baraka tarzıydı, turist gelmezdi. Şu anda ise yerli olsun yabancı olsun, çeşitli şehirlerden buraya insanlar alışverişe geliyorlar. Pasajımız gerçekten çok güzel bir mekâna dönüştü. Pasaja gelen vatandaşlarımızdan çok olumlu tepkiler alıyoruz, pasajın çok güzel olduğunu söylüyor ve beğeniyorlar. Mersin ve Mersinliler çok güzel bir eser kazandı. Emeği geçen herkesten tekrar Allah razı olsun.”

Çiçek Pasajı artık Mersin’in gözbebeğidir”

Pasaj esnaflarından Orhan Demir ise, “Özellikle başta Sayın Bakanımız Lütfe Elvan’a, Sayın Valimize ve Sayın Belediye Başkanımıza binlerce kez teşekkür ediyoruz. Burada bize hizmet veren tüm çalışanlara da saygı ve sevgilerimizi iletiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Bakanımız, rüyalarımızı süsleyecek, hayal bile edemeyeceğimiz büyük bir hizmet vermişlerdir. Burası artık Mersin’in gözbebeğidir. Pasajımız muhteşem bir yere, tabiri caizse 5 yıldızlı bir otele dönüştü. Sadece yerli halkımızın değil, dışarıdan gelen yabancı insanlar da buraya akın edeceklerdir. Emeği geçen herkese tekrar sonsuz saygılarımızı ve teşekkürlerimizi iletiyoruz” sözleriyle, duygularını dile getirdi.

Pasaja gelen insanlarımız hayran kalıyor”

Pasaj esnafından Mehmet Gülmez, “Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’a, Valimiz ve Belediye Başkanımıza, pasajımızda gerçekleşen yenileme çalışması ve gösterdikleri özveriden dolayı teşekkürü borç biliyoruz. Biraz yorucu bir süreçti ama nihayetinde ortaya çok güzel bir sonuç çıktı. Pasaja giren insanlarımızın da hayranlığını ve memnuniyetini rahatlıkla gözlemliyoruz. Eskiden yağmur yağdığında dükkânlarımızın içine kadar sular dolardı. Şimdi ise öyle bir sorun yaşamıyoruz” dedi.

Eski hali ile yeni hali arasında dağlar kadar fark var”

Pasajda sona eren çalışmayla, ortaya çok güzel bir sonuç çıktığını dile getiren esnaflardan Hanife Aktaş da, “Pasajımızın bu denli güzelleşmesinde emeği geçen, katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz. Pasajımızın eski hali ile şimdiki hali arasında dağlar kadar fark var. Alışverişe gelen müşterilerimiz de pasajın yeni halini çok beğeniyorlar. Gerek Valimiz, gerekse de Belediye Başkanımız, bu süreçte bizleri yalnız bırakmadı, sürekli pasajımızı ziyaret edip çalışmaları yerinde denetlediler. Ortaya böyle güzel bir sonuç çıktığı için kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Pırıl pırıl bir pasaja kavuştuk”

Çiçek Pasajı’nda 4 yıldır çalıştığını belirten Hülya Yakıcı ise duygularını; “Bugüne kadar bu pasajın görmediği çalışma nedeniyle emeği geçen herkese şükran borçluyuz. Çalışmalar sırasında hiç kimsenin işi de olabildiğince engellenmedi. Proje sayesinde burası pırıl pırıl oldu. Kent merkezinde bulunuyoruz. Bundan böyle yerli ve yabancı turistlerin pasajımıza akın edeceklerine inanıyoruz. Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’a, Sayın Valimize ve Sayın Kaymakamımıza teşekkür borçluyuz” sözleriyle dile getirdi.

Yeni pasajımızla gurur duyacağız”

Çiçek Pasajı esnaflarından Zeki Ekinci, pasajda başlayan yenileme ve canlandırma projesi kapsamındaki çalışmalar Bakan Lütfe Elvan, Vali Ali İhsan Su ve Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk’a teşekkür etti. Ekinci; “İş merkezimizin yenilenmesine katkı sunan herkese gerçekten çok müteşekkiriz. Her yönüyle çok daha güzel, göz alıcı iş merkezimizde müşterilerimizi ağırlamaktan gurur duyacağız” diye konuştu.

Pasaj esnaflarından Bilal Ekinci ise, “İş merkezimizin yenilenmesinde Bakanımızın, Valimizin ve Belediye Başkanımızın büyük emekleri var. Hepsine çok teşekkür ediyoruz, Allah hepsinden razı olsun. Pasajımızda insan hareketliliği açısında yoğun günler göreceğimize inanıyorum” şeklinde görüş belirtti. Bülten

cof_soft

YORUM ALANI

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.