DEVA PARTİSİ, MERSİN YÖNETİMİ AÇIKLADI « Manşet Mersin | Mersin Haber Sitesi

SON DAKİKA

DEVA PARTİSİ, MERSİN YÖNETİMİ AÇIKLADI

Bu haber 10 Kasım 2020 - 14:51 'de eklendi ve 916 kez görüntülendi.

Demokrasi ve Atılım Partisi Mersin İl Yönetim Kurulu görkemli bir törenle kamuoyunun karşına çıktı. DEVA Partisi Halkla İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza Babaoğlan’ın da katıldığı tanıtım toplantısında İl Başkanı Cenk Cenkcimenoğlu ve kurucular kurulu tarafından hazırlanan yönetim kurulu üyeleri Atatürk Kültür Merkezi sahnesine çıktı.

Mesleki ve özgeçmiş bilgileri dev ekrandan yansıtılan yönetim kurulu üyelerini tanıtan DEVA Partisi Mersin İl Başkanı Cenk Cenkcimenoğlu, “Çok titiz bir çalışma yürüttük. Genel merkez tarafından atanan 6 değerli arkadaşım ve ben 3 aylık çalışma döneminde çok büyük işler başardık. Daha önce siyasete girmemiş yeni yüzler, mesleklerinde kendilerini ispat etmiş yeni arkadaşlarımızla bir yönetim oluşturduk. Tüzüğe bağlı kalarak hazırladığımız bu listelerde % 35 Kadın ve % 20 genç kotası ile engelli kotalarına uyduk” dedi.

İl başkanı olarak atanma ve yönetim kurulunu oluşturma süreciyle ilgili de bilgiler veren Cenkcimenoğlu, “13 Ağustos 2020’de kurucular kurulu heyet arkadaşlarımızla birlikte görev aldık. Yaklaşık 3 aydır çalışıyoruz.  Bu süreçte yönetim kurulumuzu belirledikten sonra ilçelere başladık. Mersin büyük bir kent. Gülnar, Silifke, Erdemli ve Tarsus’un aralarında olduğu 4 ilçemizde ilçe başkanlarımızı atadık. Önümüzdeki 2 hafta içinde merkez ilçemiz olan Yenişehir, Mezitli, Toroslar ve Akdeniz’i de sizlere tanıtacağız. Merkez ilçelerimiz tamamlandıktan sonra geriye kalan 5 ilçemizi de tanıtıp süreci tamamlamış olacağız” diye konuştu.

 

Babaoğlan; Kısa sürede çok yol aldık

 

Mersin’de doğup büyüyen ve DEVA Partisi Halkla İlişkiler Birimi Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı görevinde bulunan Ali Rıza Babaoğlan da yaptığı konuşmada, partisinin kuruluşuyla, Korona virüsü nedeniyle Türkiye’den ilk vakanın açıklanmasının aynı güne denk gelmesini büyük bir şanssızlık olarak değerlendirdi.

“Mersin’de doğup büyümüş ve Mersin’i iyi tanıyan birisi olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki Türkiye’de DEVA Partisi ile siyasete girdim ve Mersin sorunlarını en iyi şekilde bildiğimizi söyleyebilirim” diyen Ali Rıza Babaoğlan, “Biz 9 Mart 2020 tarihinde 90 kurucu arkadaşlarımızla birlikte Deva Partisi hareketini başlattık. O günden bugüne tam 8 ay geçti. Korona vakası nedeniyle tüm enerjimizi sahaya yansıtamadık. 3-4 ay dışında verimli bir çalışma yapamadık. Sayın Genel Başkanımız Ali babacan, koronaya yakalandı. Yaklaşık 3 hafta boyunca bizimle birlikte olamadı. Ama bu 8 aylık sürede çok ciddi çalışmalar yaptık.Bu aslında sadece bizim başarımız değil ülkemizin de başarısı” dedi.

Konuşmasında Tolstoy’un ‘Kötüler kendilerine tahammül edildikçe daha çok azarlar’ sözünü hatırlatan Babaoğlan, “Biz 9 Mart 2020 tarihinde artık kötülüklere tahammül edemediğimiz için bununla ilgili bir çalışma başlattık. Toplamda 77 İl Başkanı ve 412 ilçe başkanı atadık ve 187 ilçede kongremiz tamamladık. 

Türkiye’de seçime girebilme yeterliliği sağlamak için 41 il kongresi yapabilmek gerekiyor. Bunu da önümüzdeki ayın ilk haftasında tamamlamayı hedefliyoruz. Buradan baktığım zaman 9 ay gibi bir sürede bir parti Türkiye’de tamamen pandemi koşullarında kurularak teşkilatlanmış ve seçime girebilme yeterliliği kazanmış olacak. Mersin’de, Adana’da, Erzurum’da, Malatya’da ve diğer birçok ilimizde bizlere ulaşıp teşkilatımız da görev almak isteyen gönüllü birçok vatandaşımız var. Geldiğimiz noktada çok rahatlıkla 18 il kongremizi tamamlayarak sahalarda olduğumuzu sizlere gösterebiliyoruz” diye konuştu.

İlk İl kongresini Çorum’da yaptıklarının bilgisini de veren Babaoğlan, “Genel başkanımızın katıldığı ilk kongremizi Çorum’da yaptık. Çorum Türkiye’nin merkezi noktalarından bir tanesi. 2 bine yakın katılımcıyla ilk kongremizi gerçekleştirdik ve o günden bugüne yaptığımız tüm kongrelerde bu katılımlar artarak devam etti. Hükümetin oluşturduğu korku politikaları nedeniyle yanımızda olamayan, gönlü bizde olan ya da seçim günü geldiğinde bize oy verecek, bizi destekleyecek büyük bir kitle var. Aslında bizim 9 Mart 2020’de 90 kişilik başlattığımız bir hareketti,  bugün geldiğimizde 72 il başkanımız  412 ilçe başkanımız il ve ilçe yönetimi ile 10 binden fazla kişinin katıldığı devasa bir orduya dönüştü. Giderek bunun daha da büyüdüğünü daha da ilerlediğini hep birlikte görüyor olacağız. Şunu vurgulamak istiyorum Deva Partisi 9 Mart’tan bugüne gelen 8 aylık süreçte 10 binden fazla üyeye ulaşmış durumda çok kısa bir zamanda yüz bini geçeceğini ön görebiliyoruz ” şeklinde konuştu.

Daha sonra toplantıya katılan gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Babaoğlan, Hazine Bakanı Berat Albayrak’ın istifasını değerlendirirken, “Dünyanın en büyük ekonomisine sahip olan 10 ülkeden birisi olan Türkiye’nin yaşadığı  ekonomik kriz süreci, herkesçe malumken Hazine Bakanının istifa edip etmediği de tartışılır durumda. Tek başına bu bile çok büyük bir sorun. Bakan ortada yok. Instagram’dan duyuru var. Yani ekonominin iyi olduğu söyleniyor ama bakan istifa ediyor. Ekonomi iyi değilse bu istifanın gerçekliği ve bundan sonra ne olacak bunlar da cevaplanması gereken sorular” değerlendirmesinde bulundu.

Babaoğlan ekonomik krizle ilgili ise şunları söyledi:

“Genel Başkanımız Ali Babacan’ın Bakanlığı ve Türkiye içinden çıkardığı bir ekonomik kriz ve sonrasında da toparlanma döneminde ikinci bir ekonomik krizden çıkarmış birisi olarak bu konuda en hızlı normalleşmeyi sağlayabiliriz diye açık yüreklilikle söyleyebiliyoruz. Aynı zamanda dünyada saygınlığı olan bir lider. Türkiye İçerisinde bulunduğu ekonomik durum sadece ekonomik parametreler ile değerlendirilemez. Faiz indirerek arttırarak ekonomiye yön vereceğine inanıyorlar. Oysa ekonomiyi doğrudan ilgilendiren parametreler var. Türkiye’nin en büyük sorunu adalet. Türkiye’de güven sorunu var Türkiye o kadar büyük bir ekonomi ki Türkiye’ye sadece yapılacak yatırımlarla krizin önüne geçilebilir. Dışarıdan yatırım gelmesi gerekiyor.Dış yatırım beklerken yerli yatırımcılar da ülkeden kaçan bir noktaya geldi. Geldiğimiz nokta Başkanlık sisteminin Türkiye’yi nerelere sürüklediğini üzülerek görüyoruz. Hazine bakanının istifa edip etmediğini bile basın yazamıyor”

 

 

Deva Partisi Mersin İl Yönetim Kurulu Listesi

 

Cenk Cenkcimenoğlu (Çevre Mühendisi)

Yakup Gitmiş ( Esnaf)

Mihrimah Arıkan (Emekli Bankacı)

A. Aslan Gülter (Avukat)

Hüseyin Taner (Gümrük Müşaviri)

Fesih Yıldırım (Lojistik)

Erkin Kara (Diş Hekimi)

Tamer Örs (Avukat)

Sedat Topuoğlu (Tüccar)

Gökhan Ekmen (Müteahhit)

Oya Durmaz (Emekli)

Sibel Bar Tekiş (Portföy Yöneticisi)

Dilek Evcioğlu (Ev Hanımı)

Esra Özkörüklü (Avukat)

Muhammet Yılmaz (Avukat)

Cengiz Özmen (Grafik Tasarım)

Songül Abdan (Mali Müşavir)

Güran Dinçer (Tıp Doktoru)

Taner Işıkbay (Dış Ticaret Uzmanı)

Burak Demirağ (Makine Mühendisi)

Ebru Yıldız (Mali Müşavir)

Melike Gül Telli (Avukat)

Serdar Kelleci (Koordinatör)

Mustafa Çavuş (Tiyatro Sanatçısı)

Özlem Palamut Tümer (Mali Müşavir)

Necmi Ağaoğlu(Mali Müşavir)

Kurtuluş Vural (Müteahhit)

Mustafa Melih Özdemir (Avukat)

Pınar Özkara  (Öğretmen)

Gökhan Turgut (Sanatçı)

Mişel Aydın (Dış Ticaret Uzmanı)

Nihal Yüksel (Emekli)

Sinem Yürü (Diş Hekimi)

Murat Aydın (Çevre Mühendisi)

Birkan Ölmez (Avukat)

Sedat Koldaş (Öğretmen)

Neriman Gültürk (Ziraat Mühendisi)

Selçuk Kızıldamar (İşletmeci)

 Umut Özdemir(Gayrimenkul Danışmanı)

Gizem Yalçın (Mali Müşavir)

Fırat Cabas (Sigorta Acentesi)

 

YEDEK LİSTE

Dila Öcal ( Halkla İlişkiler Uzmanı)

Nurhan Mazı ( Makine Mühendisi)

Zehra Karaarslan ( Avukat)

Can Nur (İnşaat Mühendisi)

Yasin Can Suveren (Tüccar)

Ömer Küçükoğlu ( Yönetici)

Nihal Doğan ( Sigortacı)

Leyla Özlü (Emekli)

Batıhan Özlü ( Diş Hekimi)

Cihan Adım ( Öğretmen)

Cüneyt İkiz ( Turizm)

İlker Temizkan (Esnaf)

Barış Gözükara ( Lojistik)

Sezin Aytuttu ( Finans Uzmanı)

D. Doğuş Solugan ( Gazeteci)

 

DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ

Bülent Dağgeçen (Mali Müşavir)

Tanju Kalender(Emekli)

Eyüp Düşünüklü(Avukat)

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
mersin web tasarım
mersin web tasarım

beyaz tesettür elbiseAyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabıİç giyimMayoÇorapFantezi giyimİç çamaşır takımlarıSütyenGecelikPijama takımıGece elbisesiPlaj giyimGiyimBüyük bedenEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeketÇantaÇanta aksesuarlarBebek bakım çantasıSpor çantaOkul çantasıLaptop çantasıPortföy çantaBel çantasıPostacı çantasıEl çantasıSırt çantaBebek bakım çantasıOmuz çantası