“HADSİZ ADAM, EROL MÜTERCİMLER”

Diyanet-Sen Mersin Şube Başkanı Ahmet Görgülü, İmam Hatip Lisesi mezunlarını açıktan heden alan çirkin sözler sarf eden Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Erol Mütercimler’e tepki gösterdi.

Başkan Görgülü: “İmam Hatip Lisesi mezunlarını açıktan hedef alarak bu liselerden mezun olanları ahlaksızlık, cinsi sapıklık ve sahtekarlıkla suçlayan Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Erol Mütercimler isimli müptezel zındık  Haber Global TV ekranlarında moderatörlüğünde gerçekleşen programda , bireysel ve toplumsal olarak toplumda meydana gelen yozlaşmayı İmam Hatip Lisesi Mezunları’na indirgeyerek tüm İmam Hatip Lisesi mezunlarını “Bu okullardan mezun olanlar bakın karşımıza ne olarak çıkıyor, sahtekar, cinsi sapık, ahlaksız” sözleri ile nitelemek binlerce mezunu bulunan bir topluluğu haksız yere itham etmiştir.

Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Erol Mütercimler

Son derece çirkin Ahlaksızca ve haddi aşan bu açıklamasından dolayı Erol Mütercimler’i Diyanet- Sen Mersin Şubesi olarak kınıyor tüm İmam Hatip Lisesi mezunları’ndan özür dilemeye davet ediyoruz.” dedi. Kaynak: Bülten