MERSİN ÜNİVERSİTESİ PROJELERE DOYMUYOR

Koordinatörlüğü Mersin Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilen ve “İş Dünyası Diyaloğu” programı kapsamında hazırlanan Dairesel Ekonomi İşbirliği Avrupa Birliği (AB) projesi ön onay aldı.

150 bin Euro bütçeye sahip olan proje ile Anamur Ticaret ve Sanayi Odası ve Yunanistan’ın Grevena Kenti Ticaret Odası arasında işbirliğinin artırılması, karşılıklı ticaretin geliştirilmesi amaçlanıyor.

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu ve Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz 29 Ağustos Çarşamba günü Mersin Üniversitesi Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’ya teşekkür ziyaretinde bulundu. Mersin Üniversitesi Anamur Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Cevdet Çetinöz ile Üniversitemiz Projeler ve Araştırmalar Koordinatörü Öğr. Gör. Mesut Salih Uzman’ın da katıldığı ziyarette; Ferudun Torunoğlu, Meü Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’ya Anamurlular adına teşekkürlerini iletti.

Torunoğlu; “Dünya Bankası kaynaklı bir projenin şimdilik bir ön çalışmasını yaptık. Bu kişisel bir başarı değil. Üniversitemiz, STK ve oda ortak çalışmasıdır. Rektörümüz Anamur’a güveniyor. Bu projede bize öncülük verilmesinden dolayı şahsım, meclis başkanım ve odam adına teşekkür ve şükranlarımı arz ediyorum.” dedi.

Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Üniversitemizin bilgi birikimi ve deneyimiyle Mersin ve çevresine katkı sağlayacak projelere imza atıyor olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Prof. Dr. Çamsarı, “150 bin Euro bütçesi bulunan bu projenin hem Anamur’a hem de ülkemize ekonomik olarak olumlu yansımaları olacağını düşünüyorum. Kentimize, ülkemize ve milletimize yarar sağlayacak, ekonomik büyümemize katkı sunacak her projede Mersin Üniversitesi tüm birimleriyle var gücüyle çalışmaya devam edecek.” dedi.

Proje hakkında bilgi sunan Öğr. Gör. Mesut Salih Uzman ise doğrusal ekonomiden dairesel ekonomiye geçiş sürecinde iş dünyasının ağ kurmasında büyük öneme sahip projenin sadece iki kent ile sınırlı kalmayacağını, AB bünyesindeki diğer ülkelerle de bağlantı kurulması noktasında Mersin Üniversitesinin koordinatörlük görevi ile akademik desteğinin 15 ay boyunca devam edeceğini belirtti.  Bülten

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.