MİNİK ÖĞRENCİLER MESLEKLERİ ÖĞRENMEYE DEVAM EDİYOR

Erdemli Belediyesi Şehit Musa Özalkan Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde meslek tanıtım etkinlikleri devam ediyor. ‘Meslekleri Tanıyalım’ etkinliklerinin bu haftaki programında minik öğrencilere Bilgisayar Mühendisliği ve Makine Mühendisliği mesleği, konunun uzmanları tarafından anlatıldı. Öğrenciler yapmak istedikleri meslekler ile ilgili etkinliği dikkatle takip etti.

Erdemli Belediyesi’nin Şehit Musa Özalkan Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde minik öğrencilerimize düzenlediği “Meslekleri Tanıyalım” etkinliklerine Bilgisayar Mühendisliği ve Makine Mühendisliği dallarında devam edildi. Çocukları geleceğe daha iyi hazırlamak ve onlara erken yaşta toplumsal bilinç aşılamak amacıyla düzenlenen ‘Meslekleri Tanıyalım’ etkinliklerinde öğrenciler bu hafta Bilgisayar ve Makina Mühendislikleri ile tanıştılar. Erdemli Belediyesi Bilgi İşlem Personellerinden Bilgisayar Mühendisi ve Makine Mühendisi çalışanlar; geleceğin meslekleri Bilgisayar, İletişim ve Makina Mühendisliği mesleklerinin tanıtımlarını hazırladıkları meslek grubu sinevizyonu eşliğinde minik öğrencilere tanıttılar. ‘Her şey başarılı bir insanla başlar; Her şey seninle başlar” sloganı ile ‘Bilgisayar mühendisi dünyayı değiştirir’ kavramı ile devam eden, meslek tercihleri bölümünde bilgisayar mühendislerinin, donanım ve yazılımları tasarlayan, gerçekleştirilen kişilerin yetiştirildiği, birinci derece verilerle uğraşarak eğitim, endüstri, ticaret, hizmet, danışmanlık, kamu kuruluşları, banka, üniversite, bilgisayar donanımı  ile yazılımını üreten ve pazarlayan firmalarda çalışabilirler. ‘Geleceğin mesleği nelerdir’ sorusuna cevap aranırken, bilgisayarlar hayatımızın içinde hep olacak ve bilgisayar mühendislerinin amacı ‘onları insanlığın yararına daha iyi anlayıp geliştirmek olacaktır’ sözlerinin sonunda minik öğrencilerimize bilgisayar donanımları ile ilgili görsel bilgiler verildi. Tanıtım sırasında minik öğrencilerimizle bilgisayarın tanıtımı ve işleyişi, iş makinalarının ve araçların tanıtımları eğlenceli oyunlar ile gerçekleştirildi.

 

Mesleklerin Tanıtımları Çok Önemli

 

Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, etkinlik hakkında yaptığı açıklamada, çocukların erken yaşta yüksek hedefler kazanmaları için onlara meslekleri tanıtma etkinlikleri düzenlediklerinin altını çizerek, gelecek nesillerin en iyi şekilde yetiştirilmesi gerektiğini söyledi. Bilinçli bir nesil yetiştirmek için özellikle çocukların eğitimine önem verdiklerini dile getiren Tollu, “Öğrencilerimizin çok yönlü gelişimi için toplumsal yaşamda bulunan ve ciddi karşılık gören meslekleri daha küçük yaşta tanıtmayı amaçlıyoruz. Aynı zamanda miniklerimizi hayata hazırlıyoruz. Meslekleri tanımaları çok önemli. Biz de onların iyi yetişmeleri için belediye olarak üzerimize düşen her şeyi yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Erdemli Belediyesi ‘Meslekleri Tanıyalım’ seminerleri önümüzdeki günlerde farklı alanlardaki mesleklerle devam edecek. Bülten

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.