TBB 35. OLAĞAN GENEL KURULU SAMSUN’DA YAPILDI

Türkiye Barolar Birliği 35. Olağan Mali Genel Kurulu, 4-5 Mayıs 2019 tarihlerinde Samsun Barosu’nun ev sahipliğinde Samsun’da yapıldı. Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, genel kurulun divan üyeliğine seçildi. Mesleki sorunları dile getiren baro başkanları ve delegeler, Türkiye Barolar Birliği’nin insan hakları ve meslek sorunların çözümünde daha etkin olmasını istedi.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılı nedeniyle Samsun’da düzenlenen Türkiye Barolar Birliği 35. Olağan Mali Genel Kurulu’na, Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Başkan Yardımcısı Av. Fatma Demircioğlu, Genel Sekreter Av. Adnan Günbay, Sayman Av. Kazım Yüksel, TBB Delegeleri Av. Mutlay Halide Başar, Av. Levent Demir, Av. Hakan Kendirci, Av. Mehmet Zeki Demir, Av. Özgür Özbek, Av. Hilmi Kartal Er, Av. Mustafa Selahattin Gül, TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, TBB yönetim kurulu, 79 ilin baro başkanları, 81 ilin TBB delegeleri, avukatlar, hukukçular, kent protokolü ve milletvekilleri katıldı.

Genel kurul öncesi, Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılı nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk koyan avukatlar, saygı duruşunun ardından hep birlikte İstiklal Marşı’nı okudu.

Daha sonra mali içerikli konuların görüşüldüğü ve Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz’ın divan üyeliğinde yer aldığı genel kurulun açılış konuşmasını yapan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, “Samsun’da şu sözü bir kez daha size TBB Yönetim Kurulu olarak veriyorum: Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ışıklı yolunda, hukukun üstünlüğü mücadelesinde yorulmak yok, dinlenmek yok. Hedef, çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne hep birlikte çıkmak. Bu kentten aldığımız heyecanla ortak akla, iyiye, doğruya, birliğe ulaşabileceğimize inanıyorum” dedi.

“TBB, SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNDE DAHA ETKİN OLMALI”

Hukukun, yargının ve avukatlık mesleğinin sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getiren baro başkanları ve delegeler; savunmaya yönelik yapılan şiddete, siyasi saldırılara ve tüm mesleki sorunlara karşı, baroların ve avukatların birlikte mücadele etmesi gerektiğini vurgulayarak, Türkiye Barolar Birliği’nin insan hakları ve mesleki sorunların çözümünde daha etkin olmasını istedi.

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu’nun TBB faaliyetlerine ilişkin sunumunun ardından 2017-2019 yılları çalışma raporu üzerine müzakerelere geçildi. Toplantıda yapılan oylama sonucunda, Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu başkanlığındaki TBB Yönetimi, genel kurul üyeleri tarafından ibra edildi.

TBB 35. Olağan Genel Kurulu, Birlik Başkanı Metin Feyzioğlu’nun kapanış konuşması ile sona erdi. Kaynak: Bülten

 

 

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.